• WIPO’NUN TASARIMDA YENİ ÜYESİ: ÇİN

TASARIMLARINIZIN

ÇİN ÜLKESİNDE WIPO NEZDİNDE ULUSLARARASI TESCİLİ

05.05.2022 İTİBARİ İLE MÜMKÜN OLACAK!

 

Bilindiği gibi, WIPO nezdinde Madrid Protokolü’ne üye 65 ülkede uluslararası tasarım tescili mümkündür.

 

ÇİN’ de, 05.05 2022 tarihi itibariyle ilgili protokole üye ülkeler arasına katılıyor. Böylece, Arnavutluk, Ermenistan,  Azerbaycan, Bosna Hersek, Bulgaristan, Brunei Sultanlığı, Botsvana, Benelüks, Rusya, Belize, Kanada, İsviçre, Almanya, Danimarka, Estonya, Mısır, Avrupa Birliği, İspanya, Finlandiya, Fransa, İngiltere, Gürcistan, Gana, Hırvatistan, Macaristan, İsrail, İzlanda, Jamaika, Japonya, Kırgızistan, Kamboçya, Kuzey Kore, Güney Kore, Lihtenştayn, Litvanya, Letonya, Monako, Moldova Cumhuriyeti, Karadağ, Makedonya, Moğolistan, Meksika, Namibya, Norveç, Afrika Fikri Mülkiyet Örgütü (OAPI),  Umman, Polonya, Romanya, Sırbistan, Rusya Federasyonu, Ruanda, Singapur, Slovenya, San Marino, Surinam, Sao Tome ve Principe, Suriye Arap Cumhuriyeti, Tacikistan, Türkmenistan, Tunus, Türkiye, Ukrayna, Amerika Birleşik Devletleri, Vietnam, Samoa ile birlikte üye ülke sayısı 66’ya ulaşmaktadır.

 

Buna göre, Çin’de tasarım haklarınızın koruma altına alınabilmesi için bu tarihten itibaren ilgili ülke seçilerek bireysel ülke harçları ile WIPO nezdinde uluslararası marka tescili sağlanabilecektir.


Başalan Patent Ltd. Şti. olarak uluslararası tasarım tescili hakkında siz değerli müvekkillerimize yardımcı olmaktan memnuniyet duyacağımızı bilgilerinize sunar, daha detaylı bilgi ve başvuru talimatlarınız için şirketimiz ile temas kurmanızı rica ederiz.

 

 

Saygılarımızla,