• WIPO’NUN YENİ ÜYELERİ: ŞİLİ ve CABO VERDE

MARKALARINIZIN

ŞİLİ ve CABO VERDE ÜLKELERİNDE WIPO NEZDİNDE ULUSLARARASI TESCİLİ

07.07.2022 İTİBARİ İLE MÜMKÜN OLACAK!


Bilindiği gibi, WIPO nezdinde Madrid Protokolü’ne üye 126 ülkede uluslararası marka  tescili mümkündür.


ŞİLİ ve CABO VERDE de, 7 Temmuz 2022 tarihi itibariyle ilgili protokole üye ülkeler arasına katılıyor. Böylece, AFGANİSTAN, OAPI (AFRİKA FİKRİ MÜLKİYET ÖRGÜTÜ), ARNAVUTLUK, CEZAYİR, ANTIGUA VE BARBUDA, ERMENİSTAN, AVUSTRALYA, AVUSTURYA, AZERBAYCAN, BAHREYN, BEYAZ RUSYA, BELÇİKA, BUTAN, BOSNA HERSEK, BOTSVANA, BRUNEİ DARÜSSELAM SULTANLIĞI, BULGARİSTAN, KAMBOÇYA, KANADA, ÇİN, KOLOMBİYA, HIRVATİSTAN, KÜBA, KIBRIS, ÇEK CUMHURİYETİ, KORE CUMHURİYETİ, DANİMARKA, MISIR, ESTONYA, ESWATINI, AVRUPA BİRLİĞİ, FİNLANDİYA, FRANSA, GAMBİYA, GÜRCİSTAN, ALMANYA, GANA, YUNANİSTAN, MACARİSTAN, İZLANDA, HİNDİSTAN, ENDONEZYA, İRAN, İRLANDA, İSRAİL, İTALYA, JAPONYA, KAZAKİSTAN, KENYA, KIRGIZİSTAN, LAO DEMOKRATİK HALK CUMHURİYETİ, LETONYA, LESOTHO, LİBERYA, LİHTENŞTAYN, LİTVANYA, LÜKSEMBURG, MADAGASKAR, MALAVİ, MEKSİKA, MONAKO, MOĞOLİSTAN, KARADAĞ, FAS, MOZAMBİK, NAMİBYA, HOLLANDA, YENİ ZELANDA, MAKEDONYA, NORVEÇ, UMMAN, FİLİPİNLER, POLONYA, PORTEKİZ, KORE DEMOKRATİK HALK CUMHURİYETİ, MOLDOVA, ROMANYA, RUSYA, RUANDA, SAMOA, SAN MARINO, SIRBİSTAN, DEMOKRATİK SAO TOME VE PRINCIPE CUMHURİYETİ, SIERRA LEONE, SİNGAPUR, SLOVAKYA, SLOVENYA, İSPANYA, SUDAN, İSVEÇ, İSVİÇRE, SURİYE, TACİKİSTAN, TAYLAND, TUNUS, TÜRKİYE, TÜRKMENİSTAN, UKRAYNA, BİRLEŞİK KRALLIK, AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ, ÖZBEKİSTAN, VİETNAM, ZAMBİYA, ZİMBABVE, BONAIRE, KUARASO, SINT MARTEEN, BREZİLYA, MALEZYA, TRINIDAD AND TOBAGO, PAKISTAN, BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ ve JAMAİKA  ile birlikte üye ülke sayısı 128’ya ulaşmaktadır.


Buna göre, ŞİLİ ve CABO VERDE’de marka haklarınızın koruma altına alınabilmesi için bu tarihten itibaren ilgili ülke seçilerek bireysel ülke harçları ile WIPO nezdinde uluslararası marka tescili sağlanabilecektir.


Başalan Patent Ltd. Şti. olarak uluslararası marka tescili hakkında siz değerli müvekkillerimize yardımcı olmaktan memnuniyet duyacağımızı bilgilerinize sunar, daha detaylı bilgi ve başvuru talimatlarınız için şirketimiz ile temas kurmanızı rica ederiz.

 

 

Saygılarımızla,