basalan-istanbul-kamera-muzesi

Başalan İstanbul Kamera Müzesi 2016 yılında Başalan Patent bünyesinde, Feriha ve Ahmet Başalan kamera ve fotoğraf koleksiyonu ile kuruldu. Uzun yıllar süren titiz bir araştırma ve koleksiyon edinmenin sonunda İstanbul'a yeni bir müze kazandırmanın gururu içindeyiz.

Müze ile birlikte faaliyete geçecek olan IP Akademi ile Türkiye'de fotoğraf sanatına ilgi duyan genç yeteneklere de destek olmak için eğitim programları hazırlıyoruz. Müzemizde çocuklar ve yetişkinler için fotoğraf kulüpleri kuruldu. Başalan Patent’in de desteği ile kulüp üyesi ziyaretçilerimiz eğitim bursları başta olmak üzere pek çok faaliyetten ve fotoğrafçılık eğitimi desteğinden yararlanabilecek.

Başalan İstanbul Kamera Müzesi çocuk ve yetişkinler için hazırlanan eğitim ve atölye çalışmalarını müze iletişiminin bir parçası olarak planladı. Atölyelerde gerçekleştirilecek etkinliklerin hedefleri ve temaları belirlenirken, farklı yaş gruplarından ziyaretçilerin ihtiyaçları, müzenin kalıcı koleksiyonu ve geçici sergileriyle ilişki kurulması yaklaşımı gözetildi.

Atölyelerimiz müzede çocukların aileleri ile birlikte keyifle zaman geçirmeleri için tasarlandı. Aileler müzede katıldıkları atölye içeriklerini diledikleri şekilde müze dışı mekanlarda da uygulayabilir.

Hazırladığımız bu eğitim kitapçığı ile Başalan istanbul Kamera Müzesi'ni ziyaret eden okul gruplarının; fotoğrafın ve fotoğraf makinesinin gelişim sürecini takip ederek müze ziyaretini, akılda kalıcı ve keyifli bir deneyime dönüştürmelerini amaçladık.

Öğretmenlerimizin müze ziyareti öncesinde okulda yapacakları hazırlıklar için kitapçıkta öneriler yer alıyor. Müzedeki uzman rehberimizin de size eşlik edeceği iki farklı temada gezi güzergahı oluşturuldu. Bunlardan ilki 4-7 yaş grubu diğeri ise 8-12 yaş grubu içindir.

Kitapçığın sonunda yer alan değerlendirme formunu doldurmanız bizim için çok değerli. Sizlerin öneri ve katkılarıyla eğitim programımızı her yıl daha da zenginleştirmeyi planlıyoruz.

Başalan İstanbul Kamera Müzesi ziyaretinizden memnun kalacağınızı umuyor, keyifli bir müze gezisi diliyoruz.

www.basalanikm.com.tr
Kağıthane
  • Adres : Gürsel Mah. İmrahor Cad. No: 29 / A Kat: 6 PREMİER KAMPÜS OFİS, 34400 Kağıthane / İSTANBUL (TÜRKİYE)
  • Telefon : +90 (212) 290 62 72 (pbx))
  • E-Posta : info@basalanikm.com.tr
  • E-Posta : info@cafeobscura.com.tr
Balat
  • Adres : Balat Mah. Yıldırım Cad. No: 22 Fener-Fatih-İSTANBUL
  • Telefon : +90 (212) 635 89 69 (pbx)
  • E-Posta : info@basalanikm.com.tr
  • E-Posta : info@cafeobscura.com.tr

Geri