Firma Profili

Başalan  Patent & Trademark, fikri ve sınai haklar konusundaki ilk çalışmalarına 1980 yılında başlamıştır, Fikri ve Sınai Mülkiyet Haklarının korunmasına ilişkin hizmetleri 1994 yılında  Türkiye’de ilk kez şirket statüsünde resmileştirmiştir. Böylece çalışma alanının daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlamıştır.

Başalan Patent & Trade Mark Sınai Mülkiyet Hizmetleri Müşavirlik Ltd. Şti.’nin kurucuları Ahmet Başalan ve Feriha Başalan, Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından Resmi Marka ve Patent vekili ve Avrupa Patent Ofisi tarafından da resmi Avrupa Patent vekili olarak yetkilendirilmiş olup, Mesleki Mesuliyet Sigortaları da yasal düzenleme çerçevesinde yapılmıştır.

Başalan  Patent & Trademark, Merkez ofisinin, kıtaların buluştuğu metropol kent İstanbul’da kurulmuş olması ve faaliyet göstermesi sebebiyle, gerek Avrupa ve gerekse Ortadoğu ülkelerindeki meslektaşlarıyla iyi ilişkiler içerisindedir. 

Başalan Patent & Trademark bünyesinde tüm işlemlerin ayrı ayrı takip edildiği Marka Departmanı, Patent Departmanı, Endüstriyel Tasarım Departmanı, Coğrafi İşaretler Departmanı, Entegre Devre Topografyaları Departmanı, Bitki Hakları Dept, Alan Adları Takip Departmanı, Hukuk Departmanı, Tercüme Departmanı, Bilgi İşlem ve Muhasebe Departmanı yer almaktadır. Aynı zamanda her bir departmanın bünyesinde Araştırma, Başvuru,  İtiraz, Yenileme Servisleri bulunmaktadır.

Başalan Patent & Trademark ağ güvenliği gelişmiş, en iyi ve güncel firewall sistemleri, 802.1x  ve üstü Network Access Control sistemleri ile sağlanmaktadır. Bunun dışında tüm ataklar kontrol edilerek network üzerinde sürekli izleme yapan, veri analizlerini gerçekleştirip anlık raporlayan sistemler oluşturulmuştur. Günlük ve haftalık olarak yapılan veri yedekleme işlemi, yeni yazılımlar ve güncellemeler ile düzenli olarak sistem güvenliği arttırılmaktadır. 

Başalan Patent & Trademark, kurulduğu tarihten itibaren daima yeniliklere açık olmuştur ve çalışma alanını her geçen gün geliştirerek fikri ve sınai haklara ilişkin yurtiçi ve yurtdışı hizmetlerinde ön araştırma, başvuru, itiraz, tescil ve yenileme işlemlerinin takibi ve sonuçlandırılmasını sağlamaya devam etmektedir.

Hizmet kalitesini arttırmak ve müşteri memnuniyetini en üst seviyeye çıkarmak amacıyla çalışma alanında Türkiye’de bir ilk olmuş ve ISO 9001:2008 kalite belgesi almıştır. ISO Kalite Belgesi çerçevesinde web sitesinde yer alan Müşteri Memnuniyet Anketi aracılığıyla müvekkkillerinin şikayet, öneri ve memnuniyetlerini düzenli olarak takip etmektedir.

Bu doğrultuda Başalan Patent & Trademark sektöründe bir ilke daha öncülük ederek “online” sisteme geçmiş, bu sistem ile başvuru sahiplerine, hizmetlerinin ön araştırma safhasından sonuçlanıncaya kadar birebir izleme ve takip imkanı sağlamaktadır.

Ayrıca yarattığı çizgi karakter PATENTMAN ve onun fikri ve sınai hakları konu alan maceraları ile çalışma alanını anlaşılır ve eğlenceli hale getirerek fikri ve sınai haklara ilişkin konuların ilgiyle takip edilmesini sağlamıştır.

Bu doğrultuda Başalan Patent & Trademark, müvekkil ve meslektaşlarını çalışma alanı ile ilgili bilgilendirmek için çeşitli kitaplar yayınlamakta olup, Başalan Patent yayınlarının online olarak “hukukkitabevi.com” sayfasından takip edilmesini sağlamaktadır.

Başalan Patent & Trademark, dinamik kadrosu ile çalışma alanını ekranlara taşımış ve “BaşalanPatent TV” online yayınları ile fikri ve sınai haklar konusunu geniş kitlelere anlatma, merak edilen konuları aydınlatma fırsatı bulmuştur.

Fikri Sınai Haklar konusunda gereksinim duyulan eğitime ilişkin program oluşturarak akademik ve bireysel gelişime destek oluşturmak amacıyla IP Akademi çalışmalarına hızla devam etmektedir.

Başta çalışan personel olmak üzere çalışma hayatında memnuniyeti artırmak, sosyal ve sanatsal gelişmelere katkıda bulunmak amacıyla Başalan İstanbul Kamera Müzesini siz sanatsever dostlarımıza hizmete sunmuştur. 

 Başalan Patent & Trademark, hizmet alanının beklentilerini, müşteri talep ve ihtiyaçlarını doğru analiz ederek özgün projeler geliştirmek amacı ile çalışmalarına tüm hızıyla devam etmektedir.


Geri